Wycieczka nr 3 – rycerska przygoda

Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Druh” – Jelenia Góra – Ratusz Centrum – Wzgórze Krzywoustego – Perła Zachodu – Wieża w Siedlęcinie – Schronisko „Druh”

Wycieczkę zaczynamy na zielonym szlaku przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Druh” idziemy w stronę Jeleniej Góry Centrum, cały czas podążając zielonym szlakiem. Będąc przy Bramie Wojanowskiej idziemy prosto, w stronę Placu Ratuszowego, zbaczamy ze szlaku. Po drodze mijamy jedne z ważniejszych zabytków miasta: Bazylikę Mniejsza, Ratusz, Fontannę Neptun, Basztę Zamkową, na którą można wejść i podziwiać panoramę centrum Jeleniej Góry.

Następnie wchodzimy ponownie na zielono-żółty szlak na ul. Podwale, cały czas podążamy szlakiem, za mostkiem dochodzimy do rozejścia się dróg, idziemy zielonym szlakiem, wchodzimy na Wieżę Krzywoustego zwaną Grzybkiem, skąd rozpościera się malownicza panorama schodzimy i wracamy zielonym szlakiem następnie wchodzimy na żółty. Po drodze można odwiedzić Perłę Zachodu, odpocząć i posilić się. Idziemy cały czas zielono-żółtym szlakiem, aż dochodzimy do rozejścia się dróg, skręcamy w prawo, przechodzimy przez most i zielonym szlakiem dochodzimy do Wieży Książęcej w Siedlęcinie, polecamy zwiedzanie i odpoczynek w tym miejscu. Następnie można wrócić autobusem nr 5 z przystanku „Most-Wieża Książęca” do Jeleniej Góry na przystanek „Podwale” następnie można wrócić np. autobusem nr 7 na przystanek „Różyckiego-Ogińskiego” skąd po 10 minutach dotrzemy do schroniska.

Trasa: 8,5 km

Czas: ok. 2 godziny 30 minut