Home

Zmiany, zmiany
Zmiany, zmiany
Dom Harcerza pięknieje
Dom Harcerza pięknieje
Jelenia Góra i okolice
Jelenia Góra i okolice
Dlaczego warto tu przyjechać?

Newsy

Najnowsze wpisy

Wiosna, wiosna, ach to ty…

Zazieleniło się wokół schroniska i na Dębowej Wyspie.  

Inwestycje w 2022 roku

Staraniem Komendy Karkonoskiego Hufca ZHP, w budynku „Domu Harcerza” dokonano wiele remontów. W 2022 roku wykonano drugi etap termomodernizacji „Domu Harcerza”. Polegał na dociepleniu ścian, stropodachu oraz remontu schodów. Dzięki temu, w budynku jest cieplej a wejście jest bardziej bezpieczne. Środki na to zadanie pochodziły z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego oraz Fundacji Leroy Merlin. Bardzo dobra współpraca z Fundacją Leroy Merlin zaowocowała kolejnymi projektami. Wykonany został remont kompleksowy kuchni na I piętrze. Pomieszczenie zostało wyposażone w nowoczesny sprzęt, lodówki, zmywarkę, piekarnik. Trwa remont sali aktywności fizycznej. Przewidywane zakończenie to marzec 2023r. Wykonaliśmy też kilka remontów własnymi siłami. Najważniejszy, który będzie służył harcerzom oraz gościom schroniska, to zmodernizowanie świetlicy schroniska na parterze. Pomieszczenie zostało wykonane w industrialnym stylu. Jest to znakomite miejsce do prowadzenia zajęć, szkoleń czy odpoczynku.

Dębowa Wyspa – musisz zobaczyć

Naprzeciwko Szkolnego Schroniska „Druh” znajduje się Dębowa Wyspa. W 2022 roku przeszła prawdziwą metamorfozę. Obecnie na wyspie znajdują się 3 miejsca do grillowania, wiata z ławkami, miejsce ogniskowe, mini plac zabaw. Jest też gra harcerska, zawierająca 6 plansz. Uczestnicy gry muszą wykonać 5 zadań. Przyda się smartfon. Remont Dębowej Wyspy sprawił, że jest to coraz bardziej popularne miejsce do letniego wypoczynku. Użytkowników prosimy o zachowanie czystości. Śmieci należy wyrzucić do pojemników lub zabrać je ze sobą.

PRZYKŁADOWE ZDJĘCIA

Staramy się, aby schronisko zmieniało się na lepsze każdego dnia. Zobacz, jak wygląda w środku.
Każdego roku nasz hufiec organizuje obozy w nadmorskiej miejscowości Białogóra. To wspaniała baza wypadowa.
CZYTAJ WIĘCEJ
Schronisko jest prowadzone przez harcerzy, dlatego szczególnie zapraszamy do nas grupy harcerskie, ale nie tylko. Przyjmujemy także grupy szkolne, studenckie, rodziny, turystów indywidualnych. Zapraszamy do śledzenia strony naszego hufca.
Czytaj więcej
Doba hotelowa w schronisku trwa od godz. 16.00 do 10.00 następnego dnia. Turyści przed przyjazdem proszeni są o kontakt telefoniczny: 579 492 795
Czytaj więcej

WIRTUALNY SPACER PO JELENIEJ GÓRZE

Zanim przyjedziesz, zobacz, co ciekawego warto zobaczyć w stolicy Karkonoszy

1602

m n.p.m. - na tej wysokości znajduje się Śnieżka, najwyższy szczyt Karkonoszy

54

miejsca noclegowe w schronisku

109

kilometrów kwadratowych - powierzchnia Jeleniej Góry

426

hektarów lasów komunalnych

WOKÓŁ JELENIEJ GÓRY

Wędruj z nami, czyli przykładowe trasy, które można przejść, zaczynając od schroniska.

Nasi partnerzy