Pytania i odpowiedzi

Schronisko „Druh” pytania i odpowiedzi

1. Jak zarezerwować nocleg?

W tym celu należy napisać maila z informacjami:

1. Zapytanie o termin.
2. Kto rezerwuje np. jaki hufiec, szkoła, stowarzyszenie, czy np. osoba prywatna.
3. Liczba osób.
4. Wysłać maila na adres: druh@karkonoski.zhp.pl lub zapytać o wolny termin telefonicznie 579 492 795 a następnie napisać maila z potwierdzeniem rezerwacji i czekać na odpowiedź z potwierdzeniem.

2. Ile jest miejsc w pokojach, ile jest pokoi wieloosobowych, jaki jest rozkład pokoi?

Schronisko dysponuje 54 miejscami noclegowymi
Parter:
Lewe skrzydło:
pokój 2-osobowy (łóżka piętrowe) z prysznicem
pokój 2-osobowy (łóżka piętrowe)
pokój 6-osobowy (łóżka piętrowe)
pokój 12-osobowy (łóżka piętrowe)
pokój 8-osobowy (łóżka piętrowe)
pokój 10-osobowy (łóżka piętrowe)
Prawe skrzydło:
pokój 8-osobowy (łóżka piętrowe)
pokój 4-osobowy (łóżka piętrowe)
Dla tych pokoi jest wspólna toaleta i prysznic.

Piętro:
Pokój 2-osobowy z łóżkami pojedynczymi, z wc i prysznicem

3. Jaka jest lokalizacja schroniska, czy jest blisko do sklepów i przystanków?

SSM „Druh” znajduje się na ul. Wiejskiej 41 B na Zabobrzu. 20 minut pieszo od dworca Kolejowego w Jeleniej Górze i centrum miasta. Obok schroniska, 3 minuty pieszo jest stacja paliw,Lidl, przystanek autobusowy. 10 minut pieszo jest Biedronka oraz Ryneczek Zabobrze. Po drugiej stronie ulicy znajduje się wyspa – teren zielony z mostkami na Bobrze, miejsce idealne do spacerów i jazdy rowerem.

4. Czy jest dostęp do kuchni i jak wygląda jej wyposażenie?

Schronisko „Druh” posiada kuchnię samoobsługową, która jest wyposażona w talerze, sztućce, kubki, przybory kuchenne i duże gary, do dyspozycji grup. Jest również lodówka, czajnik, mikrofalówka. W kuchni znajduje się zamknięty magazynek kuchni, z którego można dobrać naczynia, za zgodą kierownika schroniska.

5. Czy schronisko posiada stołówkę?

Tak, mamy stołówkę (zdjęcie), w której jest 6 stołów i 35 miejsc siedzących. Stołówka może również pełnić rolę świetlicy, zmieści się w niej około 35 osób. W razie potrzeby możemy dostawić więcej stołów i krzeseł.

6. Czy w schronisku jest jakaś większa sala, w której możemy zorganizować zajęcia dla grup?

W schronisku są dwie sale – świetlica i stołówka (które mieszczą po ok 35 osób). Jeżeli grupa potrzebuje więcej miejsca prosimy o kontakt z biurem.

7. Czy przy schronisku jest parking i czy teren jest ogrodzony?

Teren przy schronisku jest ogrodzony, mamy dużo zieleni, plac do gier i miejsce ogniskowe z „amfiteatrem”. Na terenie ogrodzonym jest miejsce parkingowe, na którym zmieszczą się naraz max. 3 samochody osobowe (lub 2 samochody i bus).

8. Czy przy obiekcie znajduje się miejsce ogniskowe i jaki jest koszt wynajęcia?

Tak, przy schronisku jest miejsce ogniskowe, goście schroniska z niego korzystać bezpłatnie. Jeżeli mamy zorganizować drewno to kosztuje to 50zł. Opiekun grupy może pobrać od pracownika schroniska kijki do kiełbasek i siekierę.

9. Czy schronisko oferuje catering?

Nie, w schronisku nie wydajemy posiłków, grupy i goście indywidualni mogą podgrzać gotowe posiłki w kuchni samoobsługowej. Mamy kontakt to zaprzyjaźnionych restauracji, które oferują dania z możliwością przywiezienia na miejsce, oraz korzystne ceny.

10. Ile jest toalet w schronisku, ile wc, pryszniców?

W listopadzie 2022 schronisko przeszło remont toalet. Jest oddzielna męska (2 wc, 3 umywalki, 3 prysznice) i damska (4 wc, 5 umywalek, 5 pryszniców). Dodatkowo w pokoju dwuosobowym, na parterze, jest prysznic oraz w prawym skrzydle obok pokoju 8-osobowego jest 1 wc i 1 prysznic. Każda toaleta jest wyposażona w ręczniki papierowe, mydło i papier toaletowy.

11. Czy schronisko ma opinię Państwowej Straży Pożarnej?

Tak, SSM „Druh” posiada opinię PSP, skan możemy wysłać na maila (np. w przypadku, kiedy grupa zgłasza wypoczynek do Kuratorium).

12. Czy na terenie schroniska jest parking dla autokarów?

Na terenie schroniska nie ma parkingu dla autokarów. Zapraszamy na pobliskie ogólnodostępne parkingi, np. ten przy ul. Krakowskiej w Jeleniej Górze.