Blog

Już oficjalnie w Domu Harcerza

W sobotę (26 września) otrzymaliśmy symboliczny klucz do Domu Harcerza. Tym samym oficjalnie jesteśmy w nowej siedzibie!

Od lat szukaliśmy miejsca, w którym moglibyśmy organizować wypoczynek. Kiedy otrzymaliśmy propozycję przeniesienia siedziby do Domu Harcerza, nie zastanawialiśmy się długo. Wcześniej przez wiele lat budynkiem tym opiekowała się Rada Przyjaciół Harcerstwa, która kończy działalność. 22 sierpnia przewieźliśmy do nowej siedziby meble, przez miesiąc urządzaliśmy się.

W Domu Harcerza będziemy organizować wydarzenia harcerskie, organizować zbiórki, prowadzić świetlicę, ale i szkolne schronisko młodzieżowe.

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak podczas sobotniego spotkania wręczył symboliczny klucz komendantce Chorągwi Dolnośląskiej hm. Dorocie Kołakowskiej, a ta przekazała go komendantowi naszego hufca hm. Robertowi Zaporze.

Były też prezenty i podziękowania. Z rąk prezydenta otrzymaliśmy kalendarz i obraz miejscowości Równe na Ukrainie. Od komendantki chorągwi otrzymaliśmy gry harcerskie.

W ramach podziękowania za wspierania ruchu harcerskiego w Jeleniej Górze, przyznaliśmy symboliczną sprawność „Pomocnej Dłoni” prezydentowi Jeleniej Góry Jerzemu Łużniakowi, zastępcy prezydenta Januszowi Łyczce oraz dyrektor SP nr 13 Barbarze Marszałek-Szurek (przez 7 lat przy szkole mieściła się siedziba hufca). Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wsparcie.

Po przekazaniu klucza odbył się Nadzwyczajny Zjazd Hufca, na którym przyjęliśmy Strategię Rozwoju Hufca na lata 2020-2025.

Zdjęcia: Adrian Klimas – 24jgora.pl

Galeria na stronie hufca, link TUTAJ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *